ЧОМУ МИ ОБРАЛИ MyOwnWay
Коли настав час вести нашу старшу доню до 1го класу, ми вже мали тверде рішення бути хоумскулерами. Варіант державної школи ми дуже швидко викреслили, а альтернативні школи не вкладалися в наш "сімейний розклад".
Але:
1. Як і більшість дітей доня "дуже хотіла в шлолу", бо сприймала це як акт ініціації до дорослого життя.
2. Родичи, як то часто трапляється, "стояли на вухах" від ідеї навчати дитину самостійно вдома
3. В нашому випадку ми шукали варіанти, щоб в старшої був власний простір, заняття і друзі окремо від молодшої (на гуртки вони ходять разом але в старшої була потреба частково відокремитися)
Тому, коли ми знайшли варіант "школи" два дня на тиждень - то було ідеально!
По-перше, тільки два рази на тиждень ми обов'язково встаємо близько сьомої ранку (влітку діти можуть встати і о шостій, але взимку підняти затемно "маленьке зомбі" то біда).
По-друге ми маємо велику свободу у виборі гуртків і взагалі для задоволення особистих інтересів дитини. В альт.школах часто якщо шахмати та айкідо, то для всіх. А нам важливо навчити дитину орієнтуватися на відчуття власних потреб, бо трохи є перекос у "всі побігли і я побілга".
По-третє ми маємо гнучкий родинний розклад. Ми можемо серед тижня відвідати музей або погуляти містом, коли там набагато меньше людей, ніж у вихідні. Ми можемо поїхати у подорож в будь яку пору року, не прив'язучись до шкільного розкладу.
Формат MyOwnWay допомагає розгрузити нас, батьків, від базових предметів - математика, мова, читання. Тому саме для хоумскулінгу нам залишилося найсмачніше - природознавство, мистецтва, фізкультура. Нам було важливо саме в цих предметах зберегти свободу і не оглядатися на шкільну програму.
Дуже доречними виявилися заняття з нейропсихологом (ця опція є навіть не в кожній альт.школі). Радують маленьки групи (взагалі не уявляю, як можна чомусь навчити дітей у класах по 30-40 чоловік, навіть 10 на одно дорослого то вже "трошки забагато"), а ще врахування особливостей дитини, її настрою, потреб. Цінними були і рекомендації нейропсихолога щодо виконання домашніх завдань. Хто б звернув увагу на те, що дитина читає краще, коли скаче на фітболі, ніж коли "сидить на попі рівно"?
У другому класі діти мають окремих викладачів з математики і української/читання. І це суперово! Бо кожна з цих вчительок 100% на своєму місці, кожна має особливий підхід саме до свого предмету, і, що дуже важливо, викладає з огляду на повний цикл навчання до 11 класу (тобто, вони дуже добре бачать, що треба закласти у початковій школі, щоб було легше і "без дірок" у середній і старшій).
Я дуже не любила школу в дитинстві (і не люблю її зараз) хоч і навчання давалося мені легко (червоний атестат). Але було декілька вчителів, завдяки яким я "не здохла" - з біології, історії та з російської мови та літератури у старших класах. От як би мені ще таких Вікторію та Анастасію з україської та математики, я б була набагато щасливішою у школі.
У меня двое прекрасных сыновей. Один - с особенностями развития и невозможностью посещать очную стандартную школу, и второй – мальчик с быстрой утомляемостью, любознательный, с инженерным складом ума. Ему тоже школа не показана ))
Беседа в начале июня с Павлом Германовичем, его подход к обучению созвучный с моим – все было за решение отдать их в My Own Way. И в сентябре младший пошел в первый класс. Я прислушивалась к нему, видела, как он оттаивает после садика в детском коллективе. Как начинает рассказывать, что было здорово, и чудо – он просится в школу. Ему интересно и хорошо, да так что ни одна бацилла осенних болячек его не берет. Потому что ему комфортно. Он просто расцвел, поверил в свои силы, стал намного лучше сосредотачиваться, зимняя сдача сессии в официальной школе была триумфом – знания из него выстреливали легко. Он практически закрыл первый класс, оставив основные предметы на углублённое изучение. Разве это не успех?
Сейчас закрывая год, мы услышали от учительницы, вменяемой и хорошей по-своему, что оценки за укрмову и письменные предметы снижены за почерк. Но подчеркнуто, что знаний у него на 11 баллов. И я в очередной раз вздохнула с облегчение, что он не в школе стандарной, ему с гипермобильностью суставов пальцев еще выписываться и выписываться. И делать он будет это в комфортной обстановке и с радостью. А на оценки плевать – да пусть просто закрыл год и хорошо. Главное – сохранить любознательность, умение учится и привить другие полезные навыки, что напрочь убивают или не дают в школе.